Schopnost nadšení nese tvé naděje ke hvězdám

Strach

Strach

Strach a obavy jsou modelovými případy negativního myšlení. Nikdo proti nim není imunní. Ale to nevadí. Jde jen o to, nepěstovat si strach a nehýčkat ho. Člověk se mu nesmí poddat. To se ovšem  stává, když v sobě takové pocity dlouho ukrýváme a tím, že proti nim nic neděláme se vzdáváme bez boje. V takovém případě se strach a obavy  dostanou rychle pod kůži, dokonce ještě hlouběji, a sice až do samé podstaty citového života. Infikují city a vedou k vážným citovým konfliktům, které se nevyhnutně projeví v životě.

Nikdy to nenechte dojít tak daleko. Pak vám strach a obavy nemohou ublížit. Představují pro vás možné nebezpečí, ale jen potud, pokud nejsou uskutečněny. Vaše obavy se ovšem nemohou uskutečnit, aniž by nezasáhli vaše city a nevtiskly se tak do nevědomí. A toho se musíte vyvarovat, protože všechno, co se vtiskne do nevědomí, se projeví v životě.

Strach je agresivní princip, který nutí k násilí a teroru. Strach ale účinkuje jen na toho, kdo se jím dá zastrašit a vydá se mu do rukou.

Představte si nafoukaného a násilného vetřelce, který si na vás neprávem vynucuje respekt a podřízenost. Nejspíš se této představy zaleknete a odmítnete si připustit takového netvora. Asi by se vám nechtělo setkat se  s ním a utkat, protože si nejste jistí, jaké by to mohlo mít následky.

Strachu se daří v temných stínech duchovní nevyjasněnosti a nevědomosti. Kdo zná zákony ducha a jejich funkci, vytáhne tento strach jedním trhnutím na světlo osvícené moudrosti. A pak se ukáže, co světlo dokáže – strach se v něm rozptýlí jako prach ve větru.

Jste svými vlastními pány. Jen ve vašich rukou je vaše možnost řídit svůj duchovní a citový život, Je nesmyslné, nebezpečné, hloupé a nevědoucí nechat slepou a stupidní nestvůru, jakou je strach, řádit ve vašem životě. To se vám nesmí stát. Jste prostě příliš osvícení, aby se vám něco takového stalo. Vaše víra v Boha je silnější než jakýkoli strach. Strach je protikladem víry , je shlukem stínů, které zatemňují vašeho ducha. Zkrátka strach je opačná víra nesprávným směrem. Pokračujte ve svém duchovním růstu. Nezapomínejte na víru v Boha. Vynaložte svou sílu a moc.

Nic a nikdo se nevyrovná tomu, kdo je spojen s Bohem. Když budete žít v jistotě, která vám poskytuje toto vědomí, budete vždy na všech cestách chráněni před jakýmkoli strachem a budete vítězit nad každým nebezpečím.

Dr. Joseph Murphy

 

Osud

Osud

Je důležité, jak člověk osud přijímá, než to, jaký ten osud je.
Život

Život

Čas není žádná dálnice mezi kolébkou a hrobem,

nýbrž místo k zaparkování na slunci.

DNES ŽÍT! DNES SE SMÁT! DNES SE RADOVAT!

Ukázkový odkaz

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (3454 | 100%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one