Sethovy Promluvy

Sethovy Promluvy

Sethovy promluvy

 

Mezi pohlavími vznikla hranice, která odděluje a zároveň slučuje zdánlivě protikladné tendence. Pouze vědomí v počátečním stádiu vývoje potřebuje tento typ kontroly. Anima a animus jsou příčinou a základem nezbytně se doplňujících, ale zdánlivě protikladných tendencí. Jsou důležité k zachování charakteru lidského vědomí.

Přirozené napětí mezi dvěma pohlavími má mnohem hlubší příčiny než fyzické. Napětí souvisí s charakterem vědomí, které vyvstává z animy a jehož plynulost je závislá na „agresivitě“ anima. Tím se do jisté míry vysvětluje přitažlivost, kterou k sobě obě pohlaví cítí a která vychází z vnitřního poznání celistvého já usilujícího o dosažení pravé identity, takže se snaží kombinovat a slučovat zdánlivě opačné tendence, které jsou jeho součástí.

Na konci reinkarnačního cyklu je celistvé já daleko rozvinutější, než bylo před tím, Získalo zkušenosti a poznání v těch dimenzích reality, které byly pro něj zatím neznámé. A tím se samozřejmě vyvíjí. Může se tedy rozpůlit, a po dosažení jistých zkušeností a poznání zase směřuje k celistvosti, vrací se do původního stavu.

Jane Roberts

02.03.2009 19:56:52
zlatyandilek
Ukázkový odkaz

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (3454 | 100%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one