Když je žák připraven, učitel se dostaví.

Když je žák připraven, učitel se dostaví.

Když je žák připraven, učitel se dostaví.

Bůh ukryl sám sebe za pevně uzamčenou bránu a pak se vtělil v lidské tělo, aby sám tuto bránu otevřel.

Jak poznáme Mistra?

Hledáte-li Mistra, pak se k vám stále přibližuje a vy se s ním musíte setkat. Za všech okolností  jej musíme shledat dokonalým člověkem, takovým o jakém se předpokládá, že jím  Mistr musí být. Dokonalý charakter – pokud jde o čistě lidskou stránku věci- je základem spirituálního mistrovství. Nenalezneme-li na začátku ani toto, je lépe nechat takového člověka být.

Pravý Mistr si nikdy nenechává za své služby a pokyny platit.

Mistr nikdy nestaví na odiv své mistrovství ani své duchovní schopnosti. Pokud o sobě některý člověk prohlašuje, že dosáhl vysokého duchovního vzestupu, pak již toto tvrzení samo je důkazem, že na duchovní cestě daleko nedošel. Mistři jsou vždy nanejvýš pokorní, ale ani pokoru nevystavují na odiv veřejnosti a nečiní nic pro to, aby ji ostatním ukázali.

Nikdy si nestěžují. Nezmiňují se o svém neštěstí ani o nevděku těch, kterým pomáhají.

Nehledají chyby na ostatních. Nikdy o nikom špatně nemluví, a to ani tváří v tvář, ani za jeho zády. Mluví vždy o kladných vlastnostech o zlu mlčí, pokud neodpovídají na otázku nebo neudělují nezbytná varování.

Nikoho netrestají. Potrestání zločinců přenechávají Negativní síle, jež se zabývá spravedlností. Životy duchovních Mistrů řídí pouze zákon lásky. Vyzařují světlo a lásku tak, jako slunce dává světlo a teplo, a nic za to nežádají.

Neoddávají se askezi. Trvají na tom, aby každý věnoval pozornost svého těla stejně jako  zdraví své mysli a duše.

Nikdy nežebrají a nežijí z dobrodiní a milodarů. Mistr je vždy dárce , nikdy žebrák.

Mistr nečiní na veřejnosti zázraky.

Když se někdo stane pravým žákem Mistra, necítí, že on a jeho Guru jsou dvě zcela odlišné bytosti. Necítí, že jeho Guru je na vrcholku stromu a on je u paty stromu. Cítí, že on a Guru jsou jedním, že Guru je jeho vlastní nejvyšší a nejrozvinutější část. Proto pravý žák neschledává žádnou obtíž v odevzdání své nižší části vyšší. Není pod jeho úroveň být oddaným žákem, protože ví, že jeho nejvyšší a nejnižší část je zcela jeho vlastní.

Ten, kdo tě inspiruje, je tvůj pravý učitel.
Ten, kdo tě miluje, je tvůj pravý učitel.
Ten, kdo tě přinucuje, je tvůj pravý učitel.
Ten, kdo tě zdokonaluje, je tvůj pravý učitel.
Ten, kdo tě ochraňuje, je tvůj pravý učitel.

 

Bůh sestupuje na tuto zemi a bere na sebe podobu člověka. A ten člověk-guru-je schopen ukázat nám v našem vlastním těle „Nebeský domov duše".
18.03.2008 10:21:33
zlatyandilek
Ukázkový odkaz

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (3454 | 100%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one