František Drtikol

František Drtikol

Mistr pravil: "Jóga je Cesta, jak poznat sám sebe, jak získat tělesné a duševní zdraví, jak žít v míru s celým světem i sám se sebou, jak dosáhnout Štěstí." Zamyslel se nad touto definicí žák a pak se zeptal: "Mistře, co je to vlastně ta Cesta, nemáme-li na mysli to, co leží před námi?" A mistr mu odpověděl: "Cesta, synu, to je tvůj každodenní život."

Každý čin, ať dobrý, nebo zlý, každá myšlenka, slovo, vyzáří do prostoru, opíše kruh a vrací se zpátky do bodu, odkud vyšel.

Toť karma.

LOTOS

LOTOS

LOTOS JE POSVÁTNÁ KVĚTINA A SYMBOLEM KRÁSY A ČISTOTY.

Nedovolte světu, aby vás obemknul svými pouty,

aby vás stáhl do svého močálu. Zůstaňte stranou jeho lákadel jako květ lotosu,

jenž drží svou krásnou hlavu nad zkalenou vodou, přestože se v ní topí jeho kořeny.

KARMICKÉ PYRAMIDY

KARMICKÉ PYRAMIDY

Budhistické karmické pyramidy
Jak necnosti a cnosti včerejška ovlivňují smutky a radosti dneška...a jak je uvést do rovnováhy pro šťastnější přítomnost a budo

Jak necnosti a cnosti včerejška ovlivňují smutky a radosti dneška...a jak je uvést do rovnováhy pro šťastnější přítomnost a budo

Karma (sanskrt) nebo kamma (pálí) v buddhismu označuje etický přírodní zákon příčiny a následku, čin vykonaný se záměrem nebo vědomým motivem a odpovídající následek tohoto činu, postihující zpětně aktéra samotného. Zjednodušeně řečeno podle této doktríny egoistické jednání způsobuje utrpení, zatímco nesobecké jednání přináší štěstí. Z buddhistického pohledu neznamená karma „osud”, ale může být přeložena jako „čin” nebo „příčina a následek”. Zhruba řečeno, karma funguje následovně: Každý čin, slovo a myšlenka – pozitivní či negativní – zanechává otisky v mysli. Protože způsob prožívání světa je určován obsahem naší mysli, negativní otisky nevyhnutně vedou k budoucímu utrpení. Když tedy pochopíme, že naše myšlenky, slova a činy zasévají semínka našich budoucích zážitků, budeme mít moc měnit náš život ve vlastních rukou. Budeme-li tedy pochopení karmy používat správným způsobem, přinese nám to svobodu. V každé situaci tak bytosti mají svobodu rozhodnutí o své budoucnosti. Diamantová cesta nabízí zvlášť účinné metody na odstranění otisků negativních, škodlivých činů z mysli. Tyto metody nám umožňují zbavit se toho, co by v budoucnosti dozrálo jako problematické stavy a situace. Prostřednictvím buddhistické meditace můžeme přemoci celý proces příčiny a následku. Pokud se však nerozhodneme, že budeme pracovat se svou myslí, nebudeme nad ní mít vůbec žádnou kontrolu a budeme prostě jen obětí svých vlastních činů.
Ukázkový odkaz

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (3456 | 100%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one