Manželství

Manželství

Opravdové manželství nesmí postrádat duchovní vztah partnerů a musí být uzavřeno z upřímného srdce. Když se pár spojí v čisté, upřímné manželství, tomu svazku žehná Bůh, tam bude manželství skutečně uzavřeno i na nebi a bude tedy harmonické. Každý člověk ví a cítí, když v něm vládne láska. Láska přichází ze srdce. Srdce je dům boží. A Bůh je láska.

Ne všechna manželství jsou uzavírána z lásky. Nezřídka jsou pro sňatek rozhodující vnější pohnutky. Vždycky bude chybou a lží , když si muž vezme ženu pro peníze, postavení nebo z jiných egoistických důvodů, jako je třeba uspokojení své žádosti. To samé platí pro sňatek ženy z důvodů touhy po zajištění, získání bohatství, kvůli vysokému společenskému  postavení muže, nebo dokonce z pouhé zvědavosti a touhy po dobrodružství. Manželský svazek uzavřený z takových pohnutek nevychází ze srdce, a tím také ne od Boha, který je pravda a láska. Z lásky pramení poctivost a věrnost stejně jako vzájemná úcta, bez níž se manželství nemůže vyvíjet harmonicky a šťastně.

Pro manžele, kteří  jsou spojeni v opravdovém manželství – v jednotě srdce, duše a těla – nemůže existovat otázka rozvodu, protože partneři jsou citově a duchovně spojeni v jednotu, ve vzájemnou lásku. „A proto co Bůh spojil, člověk nerozlučuj.

Dr. Joseph Murphy

04.06.2008 22:39:40
zlatyandilek
Ukázkový odkaz

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (3454 | 100%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one