Úvaha

Úvaha

Seděla jsem naproti tobě. A pošeptala jsem ti „řekni láska a já ti povím, co to znamená“.
„Láska,“ zašeptal jsi.

Láska není pouhý cit, se kterým si člověk může jen tak hrát, víš? Nemůžeš si říct, tak teď tě přestanu nebo začnu milovat a bude hotovo a bude všechno ok.
Láska je něco, co se rodí hluboko, hluboko v duši. Něco se s tebou začíná dít, s tvým myšlením, s tím, co děláš. Něco a ty nevíš co. Jsi zmaten.
Stále myslíš jen a jen na tu jednu osobu, co asi teď dělá, napadá tě čím dál častěji. Myslíš na ni před usnutím a probouzíš se s jejím jménem na rtech. Sny se točí jen kolem té jediné osůbky, která ti zasáhla do života.
Najednou nemyslíš na to, co budeš dělat, ale co budete dělat spolu, co podniknete. Najednou nezáleží na ničem jiným, než abys toho druhého udělal šťastným.
A když spolu nejste, cítíš, jako by ti něco chybělo. Kousek tebe. Kousek tvého Já.
Všechno ti přijde šedý a bezbarvý, ale když jste spolu, tak ti přijde, že i slunce září jasněji a jen vám na společnou cestičku životem. Víš, že bys udělal snad všechno, jen aby tomu druhýmu nebylo ouvej a jen aby ten druhej nebyl nešťastnej a dál tvou lásku opětoval. Víš, že bys udělal všechno, jen abyste spolu mohli být.

Láska je to, kvůli čemu jsou lidi ochotní překonávat všechny překážky. Drží se za ruce, jako andělé a všechno překonávají společně. Láska je to, co tě nutí toho druhého obejmout, i když není smutný, ale jen proto, aby ten druhý cítil, že tu jsi pro něj. Láska je to, proč toho druhého pohladíš po tváři, když je ti na blízku. Láska je to, co se ti zračí v očích, když se na toho milovaného andílka podíváš, a nemůžeš to zakrýt. Máš v nich malý jiskřičky, víš? Láska je to, co tě donutí vyhledat pohledem toho druhého v davu a pohladit ho tak po duši. Láska je to, proč koupíš dáreček jen tak, abys udělal radost. Láska je to, proč koukáš z okna a usmíváš se. Láska je to, co ti vyvolá těch tisíce motýlků v bříšku, když tu svoji milovanou druhou polovičku uvidíš. Láska…Láska je to, co tě podrží nad vodou a kvůli čemu stojí za to žít. Láska je to tajemno tam někde uvnitř:
Každej ji pozná.
Láska je to nejúžasnější, co na světě může být. A kdyby nebolela, ztratila by svoje kouzlo.
Tak lásko, přistup blíž.
29.04.2009 17:25:57
zlatyandilek
Ukázkový odkaz

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (3454 | 100%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one